Tag Archives: formularz płatnika zus z-3

Firmowe szkolenia zamknięte i ich zalety

Organizując szkolenie biznesowe, zawsze stajemy przed dylematem: czy zdecydować się na szkolenie zamknięte, czy na szkolenie otwarte? Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na te pierwsze, podkreślając przy tym indywidualność przekazywanej treści, większy stopień integracji pracowników firmy i tym samym większe korzyści (zwłaszcza te długotrwałe). Czy rzeczywiście jednak szkolenia o charakterze zamkniętym są lepsze od tych otwartych? Wszystko zależy od naszych oczekiwań, ale owszem, większy indywidualizm to z pewnością ich wielka zaleta.

Szkolenia zamknięte charakteryzują się możliwością indywidualnego dostosowania oferty szkoleniowej do danego przedsiębiorstwa. Ponadto ich zakres tematyczny dotyczy wyłącznie branży tego przedsiębiorstwa i jego konkurentów. Po przeprowadzeniu szkolenia otrzymamy z kolei specjalny raport podsumowujący, którzy wytyczy naszej firmie najważniejsze kierunki. Wszystko to jest mocno ograniczone na szkoleniach otwartych, aczkolwiek te prowadzone są zazwyczaj przez najlepszych w danej dyscyplinie (i to jest ich największym atutem).

Cześć, mam na imię Róża i uwielbiam się uczyć. Bardzo bym chciała dzielić się tutaj wiedzą, którą posiadam. Jeśli tylko chociaż trochę się tym interesujesz, zapraszam Cię do lektury mojej twórczości 🙂

Lew-ludożerca grasował nadal bezkarnie w sąsiedztwie stacji

Jedynym sposobem, który by skłonił Murzynów do dalszego prowadzenia robót budowlanych zgodnie z planem i bez lęku o własne życie, byłoby upolowanie przebiegłej bestii, pozostającej stale poza zasięgiem strzelb białych myśliwych. Wreszcie wybudowano na skraju stacji masywną pułapkę ze skrzyni, tuż obok ustawiono pień rzeźniczy i na nim położono, niby przez zapomnienie, duży połeć mięsa wołowego. Lew zjawił się po nie dopiero wtedy, gdy wszyscy odeszli. Teraz włożono do wnętrza pułapki świeżą, soczystą polędwicę, ludzie zaś ukryli się, czekając w napięciu na wynik. Wkrótce ochrypły ryk zdradził im, że żądny mięsa lew wszedł do skrzyni; drzwi jej zatrzasnęły się, uniemożliwiając mu ucieczkę. Przez poczynione uprzednio otwory w skrzyni drapieżnik został zabity wieloma kulami, oddanymi z najbliższej odległości. Dopiero wtedy robotnicy przystąpili znów z ochotą do pracy przy budowie. Linia kolejowa została ukończona w swej części położonej na terenie Ugandy dopiero w 1931. Do tego czasu lwy porwały jeszcze wielu robotników budowlanych jako należną im daninę. Ale i później na trasie tej nadal czatowały lwy na ludzi. Jeśli przejrzeć depesze, przechowywane w archiwach kolei Kenia— Uganda, można wśród nich wyczytać wołanie o pomoc zagrożonych kolejarzy. Dowodzą one, że położone na odludziu stacyjki były jeszcze do niedawna nawiedzane przez lwy. Na tej właśnie linii kolejowej przed niewielu laty 2 lwy odcięły zwrotniczemu powrót od pewnego odległego semaforu. Musiał on szukać ratunku na słupie telegraficznym. Zdarzenie to zaobserwował z daleka zawiadowca pobliskiej stacji kolejowej i zaraz nadał depesze do dwu leżących na północy stacji, przez które miał wkrótce przejeżdżać zdążający w jego kierunku pociąg. Uzbrojeni w karabiny strażnicy kolejowi wsiedli na lokomotywę i niebawem ujrzeli, że oba lwy dopiero przy zbliżaniu się pociągu opuściły swój „posterunek” koło słupa telegraficznego. Gdy uzbrojeni ludzie zeskoczyli z zatrzymującej się lokomotywy, lwy natychmiast zniknęły w wysokiej trawie. Zwrotniczy zszedł na ziemię oddychając z ulgą, lecz zupełnie wyczerpany. W kilka dni później udało się strażnikom upolować obu napastników.

Cześć, mam na imię Róża i uwielbiam się uczyć. Bardzo bym chciała dzielić się tutaj wiedzą, którą posiadam. Jeśli tylko chociaż trochę się tym interesujesz, zapraszam Cię do lektury mojej twórczości 🙂

pomoc domowa sprzątanie

error: Content is protected !!